Venoforton - dobroczynne działanie ziół...
Komentarze: 0
Lek roślinny na problemy układu krwionośnego Venoforton opracowany został w oparciu o zioła znane ze swego dobroczynnego wpływu na krążenie. Jak jeszcze działają zawarte w preparacie rośliny? Przyjrzyjmy się z bliska najważniejszym składnikom leku.
Pierwszy z nich to wyciąg z kasztanowca. Działanie kasztanowca na żyły jest często wykorzystywane w innych preparatach. Stosuje się go przeciwobrzękowo i udrażniająca, zarówno doustnie jak i zewnętrznie. Powoduje zniesienie obrzęku wywołanego zmniejszonym krążeniem oraz ulgę w bólu wywołanego żylakami, np. tzw. naczynkami lub pajączkami na nogach.Zmniejsza lepkość krwi. Polecany jest też przy stłuczeniach, zapaleniach ścięgien, operacjach i w zmianach pourazowych, w tym w przypadku chorób kręgosłupa.
Drugi główny składnik preparatu to miłorząb. Miłorząb z kolej kojarzony jest głównie z oddziaływaniem na mózgową część układu krążenia, ale działa również obwodowo. Wspomaga koncentrację, zachowanie uwagi, dotlenienie krwionośnych naczyń mózgowych, usprawnia krążenie w naczyniach włosowatych, zapobiega degeneracji nerwów z powodu niedotlenienia. Co ciekawe - działa ochronnie przeciwko toksycznemu działaniu na komórki nerwowe glutaminianów, tak powszechnie dodawanych do żywności.
W preparacie znajdujemy ponadto głóg, jemiołę i arnikę górską. Głóg usprawnia pracę serca- przeciwdziała miażdżycy, uspokaja i reguluje jego pracę, podobnie jak jemioła, ta jednak dodatkowo mobilizuje układ odpornościowy i działa przeciwnowotworowo, a także używana jest w przewlekłych chorobach stawów. Arnika poprawia krążenie, a przy tym likwiduje obrzęki, pomaga przy urazach i stłuczeniach oraz działa przeciwbólowo.
Wydaje się zatem, że Venoforton mógłby się całkiem nieźle sprawdzić jako preparat pomocniczy przy przetrenowaniu oraz urazach mięśni i stawów, również u osób nie mających schorzeń układu krążenia.
Producent: Leki Natury
Dodaj komentarz